Jak efektywniej wydawać pieniądze i jeszcze na tym zarobić?
Zarówno zwykli zjadacze chleba, jak też dysponujący większym kapitałem np. w firmie mają ten sam problem. Skąd na to, czy na tamto wziąć pieniądze? Tymczasem nie problem w wydawaniu ich, ale w zarabianiu i zdobywaniu potrzebnych zasobów finansowych.
2015-11-19, 09:21

Prawidłowe myślenie

O pieniądzach należy myśleć, jako o narzędziu do realizacji celu, nie jako dobru najwyższym. Tymczasem borykając się z problemami dnia codziennego oraz wiecznym brakiem wystarczającej ilości środków finansowych bez względu na ich posiadaną obecnie ilość. Bardzo często skupiamy się na „gorączce złota”, albo na "poszukiwaniu skarbów", zapominając o własnym priorytetowym celu już na samym początku.

„Jak zjeść ciastko i mieć ciastko?”

To pytanie zadaje sobie wielu, chodzi o to, aby zrealizować swoje zamierzenia, a jednocześnie uniknąć ryzyka, albo przynajmniej je zminimalizować do minimum. Działając w ten sposób dąży się do zwrotu z inwestycji, albo przynajmniej odzyskania części zainteresowanej gotówki. Zwykły zjadacz chleba, też czasem o tym myśli, dlatego korzysta z programów lojalnościowych i zbiera punkty. Dzięki czemu chociaż część pieniędzy może wydać, jeszcze raz.

Nie posiadanie rzeczy, ale korzystanie z rzeczy

W epoce materializmu, dla wielu z nas liczy się przede wszystkim posiadanie. Czy to będzie dom, czy samochód, super sprzęt elektroniczny, czy cokolwiek, co świadczy o statusie społecznym i materialnym. Tymczasem na niektóre z tych rzeczy zbiera się długo, a radość z ich zdobycia trwa często nieproporcjonalnie krótko. Wówczas skupiamy się na poszukiwaniu czegoś nowego, co da nam krótkotrwałe szczęście i pozbawi nas kolejnych środków finansowych.

Znacznie tańsze i dostępne natychmiast, może okazać się korzystanie z rzeczy. Sumarycznie wychodzi trochę drożej, ale czy tak naprawdę chodzi tu o wartość końcową, która i tak jest sprawą umowną? Tu jest taniej, tam drożej, a u producenta najtaniej. Nie, nie chodzi o cenę! Chodzi tu o przepływy pieniężne, czyli o pozbywanie się małej ilości gotówki w skali miesiąca, a nie dużej od razu.

No tak, ale żeby kupić coś na raty, też trzeba mieć pieniądze i to stały dochód. Tu nasuwa się myśl o kredycie, który jest oprocentowany. Zakup na raty wychodzi więc jeszcze drożej.

Tymczasem istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, odwrotne i dodatkowo z możliwością budowania dochodu, od tak przy okazji.

Jaki to sposób?

Wstąpienie i czynny udział w specjalnym klubie prosumenta, w którym to wybiera się rzecz, która jest nam potrzebna i zbiera się jej bezpłatne użyczenie. Pieniądze jednak nie trafiają do użyczającego, na własność, ale jako kapitał do obrotu. Co w efekcie generuje nam zyski. Dodatkowo istniej możliwość polecania programu i uzyskiwania dodatkowych prowizji.

Można w ten sposób zaopatrzyć się w samochód np. potrzebny do pracy, stację uzdatniania wody w domu oraz sprzęt elektroniczny potrzeby w pracy.

Można także kolekcjonować sztabki złota, zbierać srebrne monety lub uzyskać dożywotnie wakacje raz w roku.

A do tego jeszcze uzyskać zabezpieczenie finansowe na inne wydatki.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/prosumentclub

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.