Czasem, kiedy coś się w życiu psuje, coś nie wychodzi okazuje się, jak ważne są pieniądze. Mamy wiele planów, a to nowy samochód, a to nowe meble, a to remont kuchni znów by się przydał, a to dach przecieka, a starcza ledwo do pierwszego. Bywa, że problem leży w złym zarządzaniu, albo w braku budowania tak zwanej „poduszki finansowej”, czyli rezerwy na „czarną godzinę”.
Nawet małe kwoty można pomnażać, ale potrzeba do tego wiedzy, a także chęci nauki i samozaparcia. Wiele błędów, to nabyte nawyki, a te z kolei ciężko jest z umysłu wyplenić bez osoby, która ma wiedzę na temat, a także wie, na co zwrócić uwagę próbując zmienić swoje nastawienie.
Edukacja finansowa, to nie tylko przeczytanie jednej lub trzech książek z zakresu finansów. Co ciekawe, mogłoby to nawet nie przynieść zamierzonych rezultatów, zwłaszcza jeśli język byłby zbyt trudny, a książka napisana przez teoretyka. Tu potrzebne jest coś więcej, a mianowicie ćwiczenia. Czasem nawet powtarzanie jednej lekcji, aż do skutku. Czytanie do oporu, aż do należytego zrozumienia treści i wdrożenia planu w życie.
W kursie są zawarte, pewne bardzo ważne informacje na temat opanowywania emocji w biznesie, a konkretnie przy inwestowaniu, co wiąże się na początku z olbrzymim stresem. A także 13 ćwiczeń do zrobienia, aby pomóc zrozumieć, błędy na co dzień popełniane.
Warto zastanowić się nad zakupem tego kursu, jeśli myśli się poważnie o poprawieniu swoich finansów, a także uznaje iż popełnia się błędy finansowe, ale nie wie jakie i gdzie szukać przyczyn pogorszenia sytuacji materialnej.
Edukacja finansowa jest ważna, jak każda inna edukacja, a nawet może trochę niedoceniana, gdyż od nawyków finansowych oraz umiejętności chwytania okazji biznesowych, a także wynajdywania sposobów na pomnażanie pieniędzy może zależeć wiele, a już na pewno poziom życia.
Anita Zielke