Co warto kolekcjonować?
Pchli targ, to akie miejsce, gdzie można znaleźć różne, dość ciekawe przedmioty używane.
2018-06-01, 12:55

Takie miejsce, gdzie można znaleźć różne, dość ciekawe przedmioty używane, nazywa się popularnie Pchli targ, czyli taki targ ze starociami, ale nie tylko. To jest określenie, jakby trochę umowne, gdyż chodzi często o rzeczy z naszej epoki, czy aktualnego wieku, jednak takie, które były już używane przez inne osoby, a przynajmniej nie są nowe i zostały rozpakowane. Niektóre z nich mogą być w stanie dobrym, a nawet bardzo dobrym, dlatego że były szanowane, albo jak na przykład w przypadku książek do czytania, zostały jedynie raz przeczytane, a z tego powodu nie mogły się przecież za bardzo zużyć.

Elementy kolekcji

To takie poszczególne części, które składają się na pewną całość. Załóżmy, że ktoś zbiera monety, to zbiera przeważnie rocznikami, albo określone serie. Podobnie rzecz się ma w przypadku kart z piłkarzami. Istnieją specjalne wytyczne, a także albumy, które informują, jakich kart jeszcze brakuje, a to oznacza, że konieczne jest ich uzupełnienie.

Brakujące okazy

Okazy, to takie droższe elementy kolekcji, stanowiące jakby jej „perełki”. To mogą być także takie elementy, których zdobycie do kolekcji kosztowało nieco więcej wysiłku, na przykład konieczny był udział w licytacji z dużą ilością konkurencji, albo pojawiły się jakieś inne okoliczności, przez co zdobycie egzemplarza okazało się większym wyzwaniem.

Co warto zbierać?

Aktualnie zbierać można wszystko od monet, czy kart okolicznościowych oraz ze sportowcami, aż po modele samochodów, kolejki miniaturowe, czy na przykład różne rodzaje zapalniczek, także takie bardziej ozdobne.

Po co się kolekcjonuje?

Kolekcjonowanie, to może być swoista pasja, coś co nakręca człowieka do poszukiwania nowych elementów swojego zbioru, ale także może to być również nieco bardziej biznesowe przedsięwzięcie, kiedy na przykład robi się renowację starych przedmiotów użytkowych, albo kompletuje kolekcje w celu późniejszej odsprzedaży.

Źródło: http://pchli-targ.eu

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy