Jak tworzyć entuzjazm wokół każdego powtarzalnego zadania?
Wykonywanie codziennie podobnych zadań z czasem może wydawać się nudne i już nie do wytrzymania. Jednak takie rutynowe podejście można w sobie przełamać stosując tę jedną technikę, która czyni cuda.
2016-02-16, 20:59

Rutyna, czyli „o nie znów to samo”

Pojawia się najczęściej u osób, które zawodowo wykonują codziennie te same prace. Może tu chodzić o pracowników linii produkcyjnych, a także akordowych, którzy są rozliczani od ilości, a nie od jakości, a także osób zajmujących się artystycznym tworzeniem podobnych przedmiotów np. na zamówienie.

Idź na spacer po kilku sztukach

Jeśli rzecz jasna masz taką możliwość, bo pracując na taśmie produkcyjnej, raczej wątpliwe, aby udało się wymknąć cichaczem. No, ale już w czasie przerwy jest to wykonalne. Kiedy nie ma takiej możliwości, wówczas można próbować zmienić swoje nastawienie. Jak to zrobić?

Łatwa technika podziel zadanie na mniejsze

Poczuj się mistrzem w tym co robisz, postaraj się pomyśleć że chcesz dojść do perfekcji i każda sztuka musi wyjść idealna. Kiedy należy wykonać bardzo wiele takich samych sztuk, to podziel je sobie na etapy, przelicz ile średnio musisz zrobić na godzinę, już nie będzie się to wydawało takie straszne, bo ilość godzinowa pozwoli rozłożyć siły w czasie.

Działaj z entuzjazmem

Entuzjazm, to coś co powstaje w wyniku pracy związanej z własnym hobby, zrób zatem wszystko co się da, aby to właśnie zamiłowanie do czegoś, stało się sposobem na życie i zarabianie. Jeśli nie dziś, to jutro, prawdziwa pasja daje ogromne możliwości rozwoju, a także sprawia że zapał pojawia się bardzo często samoistnie.

Anita Zielke

http://polskaoferty.pl/

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy