Ja mam, Ty masz, On ma – czyli dlaczego warto działać w programach partnerskich?
Działanie w programach partnerskich polega na zarabianiu od sprzedaży przez Internet, za pomocą specjalnie spersonalizowanego linka, z kodem. Po roku dochody z tego tytułu rozlicza się na podstawie oddzielnego PIT. O czym warto pamiętać.
2016-02-01, 11:02

Program partnerski, jak to działa?

Szukasz dla siebie dobrego programu, najlepiej związanego z tym co robisz lub lubisz robić. Szukasz informacji na ten temat, czy inni piszą dobrze o danym programie, czy nie. Szukasz informacji na stronie danego programu, należy dokładnie i kilka razy przeczytać cały regulamin oraz dział pytań i odpowiedzi oraz jeśli jest dział: "Jak to działa?" lub "Jak działamy?".

Dopiero kiedy masz pewność, albo czujesz potencjał danego programu rejestrujesz się.

Jak się zarabia w takim programie?

Wszystko zazwyczaj jest napisane na stronie danego programu, wystarczy dobrze poszukać. Zarabia się na opisywaniu produktów i sprzedaży za pomocą swojego, własnego linka (ze specjalnym kodem).

Im lepiej zna się produkty, które się opisuje, tym lepiej. Bywa, że można także budować swoją grupę partnerów, to dodatkowe zarobki, ale błędem jest tylko szukać poleconych, bo jeśli sam dobrze dziłasz i osiągasz wyniki sprzedażowe, zaczynasz być ekspertem w dziedzinie sprzedaży i jesteś w stanie uczyć swoich poleconych. Natomiast, jeśli tylko się zapiszesz i roześlesz linki, nic z tego nie będzie.

To za wcześnie, zresztą inne osoby, mogą zrobić dokładnie tak samo, a to nie da żadnego efektu nikomu. Cała checa polega na tym, aby faktycznie budować grupę współpracującą, dzielącą się materiałami edukacyjnymi ze swoimi poleconymi, czyli osobami w swojej strukturze.

Kiedy system zaczyna działać?

Kiedy sam sprzedajesz, uczysz się, przekazujesz wiedzę oraz informacje o programie. Inni też się uczą, działają, piszą, informują, a czasem nawet kupuja coś aby zademonstrować. Zdobywają wiedzę i doświadczenie i także przekazują je wszystkim i pod w swojej strukturze i nad nią.

Reasumując

Każdy działa niejako na swój rachunek, ale jednocześnie wspieramy się wspólnie, gdyż w grupie większa siła. Każdy indywidualnie może mieć tyle ile sam wypracuje plus procent od grupy, którą zbuduje. Ciekawostką jest to, że można sprzedawać na zasadzie odsprzedaży swoje produkty, stare książki, bibeloty, a także promować swoje programy, w których się już uczestniczy. A także można sprzedawać swoje produkty informacyjne, takie jak e-booki, szkolenia wideo itp. Możliwości są ogromne, program jest w fazie rozwoju, a wiele kategorii nie zostało jeszcze dobrze zaopatrzonych.

Wiele zależy od pomysłowości i dobrej jakości przedstawianej oferty.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/sklep

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy