Uwolnij swoje bogactwo, czyli o co tak naprawdę chodzi w tytule?
Bogactwo kojarzy się nam z dużą ilością pieniędzy, stanem konta w Szwajcarii, a także posiadanymi zasobami, takimi jak markowe samochody, willa z basenem, czy też ogromne ilości gotówki. W pewnym sensie słusznie. Jednak bardzo często przez takie – prymitywne postrzeganie świata, zapominamy o najważniejszych bogactwach, jakie w nas drzemią. Dlaczego drzemią? No właśnie.
2016-01-29, 09:37

Co myślał autor pisząc, tą książkę

Przede wszystkim chciał przekazać nam całą masę wiedzy na temat finansów osobistych, a także zarządzania nimi, zarządzania własnym czasem oraz sobą samym, aby stać się bardziej efektownym człowiekiem, który nie zapomina o tym co ważne, a także pracuje, rozsądnie i rozważnie.

Bardzo często nam się wydaje, że pracując dużo, zarabia się dużo, ale czy tak jest w rzeczywistości, czy ludzie pracujący na etacie i biorący nadgodziny mają, ten wymarzony dom z basenem? No właśnie, nie tylko sama praca jest tu ważna, ale także umiejętne zarządzanie kapitałem oraz inwestowanie, bardzo regularne i z dużą stopą zwrotu inwestycji.

Trzymanie oszczędności w banku

Wiele się ostatnio dzieje w świecie finansów, także w Polsce, wystarczy włączyć wiadomości z kraju, aby usłyszeć o problemach "frankowiczów", a także spadku reitingu Polski w świecie. Do tego oprocentowanie lokat oraz depozytów bankowych plus podatek należny do odprowadzenia od zarobionych w banku pieniędzy, to wszystko powoduje, że nie za bardzo opłaca się oszczędzać w ten właśnie sposób.

Trzymanie kasy w skarpecie? Nie!

To jeszcze gorszy sposób, mniej bezpieczny, a także powodujący utratę kapitału. Dzieje się, to za sprawą inflacji i spadku wartości pieniądza względem innych walut, takich jak euro, czy dolar. Jak zatem skutecznie oszczędzać pieniądze, a także pomnażać je? Jak działać w miarę bezpiecznie, bo przecież nikt nie che tracić swoich oszczędności, a każdy chce zyskać więcej?

Wielkie umysły, światowi milionerzy i autor książki twierdzą że...

Najkorzystniejszą formą współczesnego i nowatorskiego oszczędzania, jest bydowanie nowych aktywów, czyli nowych źródeł dochodu. Doskonałym pomysłem może być inwestowanie w dochodowe biznesy, ale należy z tym uważać i mieć możliwości jakiejkolwiek kontroli danej firmy, w którą się inwestuje. Inny sposób, to handel walutami z dźwignią, czyli inwestowanie na forex. Można zacząć od kilkuset złotych, a odpowiednio dokupione szkolenie, przez zwiększenie wiedzy na ten temat, może pomóc i spowodować, że ograniczy się straty związane z emocjami i błędami na początku. Kolejny pomysł, to zakup nieruchomości (na wynajem), to także dobry pomysł, ale także należy postępować rozważnie, bo już wiadomo że warunki rynkowe w tej branży zmienią się w ciągu kilku najbliższych lat. Co zatem wybrać?

Uwolnij swoje bogactwo, czyli sam wybierz w które aktywa chcesz zacząć inwestować i ucz się na ten temat, jak najwięcej.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/bogactwo

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy