Szkolenia w formie wideo, coraz bardziej podbijają rynek wydawniczy
Tworzenie kursów online, bywa żmudne, ale dla prawdziwych profesjonalistów, to normalna, twórcza praca. Coś co wykonuje się wiele razy, a dotyczy działań technicznych, z czasem staje się dla nas automatycznym działaniem, a różnego rodzaju zawiłości i utrudnienia, przestają być przeszkodą, gdyż wiedza praktyczna pozwala na szybkie pozbycie się ich.
2016-01-08, 19:40

Praca z programami graficznymi

Nowe, znane i lubiane programy do obróbki graficznej mają zazwyczaj wiele funkcji, które mogą być niezbyt zrozumiałe dla początkujących użytkowników, a nawet średnio zaawansowani mogą mieć problemy, dopóki nie skorzystają z porad profesjonalistów. Kiedyś bywało, że trzeba było najpierw zapisać się na kurs, a potem na niego pojechać. Jednak to już przeszłość!

Dziś wystarczy komputer z dostępem do internetu, a różnego rodzaju kursy można skończyć siedząc przed ekranem. Istnieją wersje darmowe, a także płatne. Po zakupieniu dostępu, lekcje można powtarzać do woli, co znacznie ułatwia zapamiętanie i zrozumienie zaawansowanych funkcji.

Nowoczesna technika wspiera przyswajanie materiału

Już jakiś czas temu odkryto, że samo słowo pisane to za mało, a wchłanianie wiedzy przyspiesza stosowanie obrazków, rysowanie wykresów i diagramów oraz tworzenie map myśli. Tworzenie filmów instruktażowych, to nowoczesny sposób na zaprezentowanie w praktyce działań, które po kolei należy wykonać, aby uzyskać zamierzone efekty.

Wsparcie głosem lektora

Kiedy dodatkowo w materiale wideo osoba tłumaczy, co robi, po co klika poszczególne narzędzia, wiedza przyswajana jest jeszcze szybciej, a sam odbiorca, może przeanalizować jej działania, zatrzymać film w dowolnym momencie i powtórzyć kolejność na swoim komputerze.

Ciekawie prowadzone lekcje online oraz zrozumienie bardzo zaawansowanych technicznie opcji danego programu mogą się przełożyć na znacznie łatwiejsze i bardziej profesjonalne korzystanie z programów, przez osoby, które taki kurs ukończą, po to aby efektywniej tworzyć swoje późniejsze projekty.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/kursy-wideo-grafika

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy