Jaki kurs warto skończyć, aby zacząć więcej zarabiać i znaleźć nowe możliwości dla siebie?
„Pieniądze szczęścia nie dają, tym co ich nie mają” jak głosi w pełni stare przysłowie. Można jednak za nie wiele sobie kupić, np. jedzenie, ubranie i dach nad głową. Na pieniądzach nie warto się przesadnie skupiać, gdyż są tylko narzędziem do osiągania celów, albo przynajmniej powinny być.
2015-12-13, 18:27

Czasem, kiedy coś się w życiu psuje, coś nie wychodzi okazuje się, jak ważne są pieniądze. Mamy wiele planów, a to nowy samochód, a to nowe meble, a to remont kuchni znów by się przydał, a to dach przecieka, a starcza ledwo do pierwszego. Bywa, że problem leży w złym zarządzaniu, albo w braku budowania tak zwanej „poduszki finansowej”, czyli rezerwy na „czarną godzinę”.

Nawet małe kwoty można pomnażać, ale potrzeba do tego wiedzy, a także chęci nauki i samozaparcia. Wiele błędów, to nabyte nawyki, a te z kolei ciężko jest z umysłu wyplenić bez osoby, która ma wiedzę na temat, a także wie, na co zwrócić uwagę próbując zmienić swoje nastawienie.

Edukacja finansowa, to nie tylko przeczytanie jednej lub trzech książek z zakresu finansów. Co ciekawe, mogłoby to nawet nie przynieść zamierzonych rezultatów, zwłaszcza jeśli język byłby zbyt trudny, a książka napisana przez teoretyka. Tu potrzebne jest coś więcej, a mianowicie ćwiczenia. Czasem nawet powtarzanie jednej lekcji, aż do skutku. Czytanie do oporu, aż do należytego zrozumienia treści i wdrożenia planu w życie.

W kursie są zawarte, pewne bardzo ważne informacje na temat opanowywania emocji w biznesie, a konkretnie przy inwestowaniu, co wiąże się na początku z olbrzymim stresem. A także 13 ćwiczeń do zrobienia, aby pomóc zrozumieć, błędy na co dzień popełniane.

Warto zastanowić się nad zakupem tego kursu, jeśli myśli się poważnie o poprawieniu swoich finansów, a także uznaje iż popełnia się błędy finansowe, ale nie wie jakie i gdzie szukać przyczyn pogorszenia sytuacji materialnej.

Edukacja finansowa jest ważna, jak każda inna edukacja, a nawet może trochę niedoceniana, gdyż od nawyków finansowych oraz umiejętności chwytania okazji biznesowych, a także wynajdywania sposobów na pomnażanie pieniędzy może zależeć wiele, a już na pewno poziom życia.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/edukacja-finanse

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy