Jak czytanie książek na temat finansów, może poprawić jakość i poziom zarobków?
Edukacja finansowa, czyli poszerzanie wiedzy na tematy związane z finansami osobistymi. To wiedza mająca na celu poprawę jakości poziomu życia oraz lepsze niż dotychczas zarządzanie pieniędzmi.
2015-11-30, 09:48

Wielu ludzi ma problemy z utrzymaniem się i posiadaniem środków finansowych od pierwszego do pierwszego. Nie tylko jest to kwestia niskich wynagrodzeń, ale bardzo często nieumiejętnego zarządzania nimi, skupiania się wyłącznie na konsumpcji, zamiast na budowaniu dodatkowych aktywów, czyli źródeł dodatkowych zarobków.

Kiedyś wystarczyło coś taniej kupić, aby drożej sprzedać. Ale w dzisiejszych czasach, to już za mało. Rynek jest nasycony, a towarów na nim więcej niż da się kupić. W dodatku wiele rodzajów produktów, powoduje większe wymagania konsumentów, czyli kupujących.

Próbując coś kupić taniej, a potem sprzedać, mam tu na myśli towary fizyczne, trzeba mieć dziś sieć kontaktów, a także znać dobrze potrzeby potencjalnych odbiorców. Nie uwzględniając tego, można się nieźle „wpakować”, zamieniając bezpowrotnie gotówkę na towar, który potem leży miesiącami, a jego wartość bardzo często spada poniżej ceny jego zakupu.

Sprzedaż nie jest zła, ale... Chodzi tu o bardziej precyzyjne doświadczenie w tej kwestii, a także szukanie innych możliwości. Biorąc pod uwagę np. programy partnerskie, dzięki którym można sprzedawać produkty elektroniczne, albo fizyczne, ale bez konieczności ich kupowania. Powoduje to, że sprzedający nie musi wydawać własnej gotówki, ale wystarczy żeby sprzedawał produkty kierując kupujących na odpowiednie strony sklepowe. Zarabia się procent od wartości, czyli prowizję.

Istnieją jeszcze inne źródła zarabiania pieniędzy, o których wielu z nas nie wie w ogóle, albo wie zbyt mało. Niektórym wydaje się, że czytanie książek, to strata czasu, ale to nieprawda. Bo, akurat te dotyczące edukacji finansowej, mogą mieć znaczący wpływ na podniesienie jakości naszego życia, zwłaszcza w sferze poziomu posiadanych pieniędzy.

Aby zacząć jeździć na rowerze, trzeba było się przez jakiś czas, tego uczyć, a nawet wiele razy przewracać. Podobnie jest z finansami osobistymi, aby zacząć generować dla siebie więcej pieniędzy trzeba się uczyć, a także praktykować zdobywaną wiedzę, czasem nawet trochę stracić, najlepiej niewiele, aby wznieść się na wyższy poziom wiedzy.

Wielu z nas bardzo często potrzeba jest trochę czasu na zrozumienie, jakie dodatkowe możliwości istnieją obecnie na rynku pracy i w sprzedaży.

Otworzyć umysł na, dodatkowe możliwości zarabiania, może książka, do której link znajduje się w stopce. Mam ją w swojej biblioteczce i korzystam, z wiedzy w niej zawartej.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/bogactwo

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy