Jak dokonywać bezpiecznych płatności przez Internet?
Internet to miejsce, w którym coraz częściej dokonujemy zakupów nie tylko towarów dostarczanych do domu, ale także usług. Portale oferujące wszystko i jeszcze więcej, czyli modne sukienki, tanie przedmioty do użytku domowego oraz super oferty przykuwają naszą uwagę.
2015-11-24, 16:49

Kupowanie online jest fajne

Siedząc w domu, przed ekranem komputera dokonujemy wyboru, czegoś co jest nam akurat potrzebne. Potem kilka kliknięć myszką i wybrane towary są już w koszyku. Czas zapłacić za zamówienie.

Możemy dokonać przelewu z konta bankowego lub zapłacić kartą kredytową. Wszystko dzieje się bardzo szybko.

Karta prepaid, czyli karta przedpłacona

Taka karta jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż płacenie swoją kartą kredytową do prywatnego konta. Lepiej jest mieć taką dodatkową kartę do wykonywania płatności dokonywanych wyłącznie przez Internet. Może nas to ochronić i to na aż dwa sposoby.

Po pierwsze

Mając ograniczone fundusz na karcie prepaid nie ryzykujemy, że wydamy za dużo, to znaczy znacznie ponad naszą przewidywaną normę zakupów. Zbliżają się święta, więc będzie więcej pokus, ciekawych ofert i promocji.

Po drugie

Dane karty mogą zostać przejęte przez osoby nieupoważnione. Nie ma znaczenie, czy to będzie bankomat, terminal w sklepie, czy płacenie w sieci. Ci którzy chcą posługiwać się cudzymi kartami, sami znajdują sposoby pozyskiwania takich, chronionych informacji. A jak wiadomo zdarzają się włamania także na serwery w Internecie.

Karta prepaid walutowa

Ma jeszcze jedną zaletę, umożliwia przewalutowanie bez utraty dodatkowych środków na koncie. Jeśli mamy w zamiarze używanie karty za granicą, albo płacenie za coś w innej walucie niż PLN, to jest to dobre rozwiązanie, bo znacznie obniża koszty takich transakcji w dolarach, euro czy funtach.

Anita Zielke

http://extra-nazwa.pl/rezerwacja-walut

KONTAKT / AUTOR
Anita Zielke
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy